17 Ağustos 2015 Pazartesi

Ece' nin Doğum Günü Organizasyonu

1 yaşına basan Ece'nin babaannesi doğum günü hediyesi olarak bu organizasyonu kendisinin üstlendiğini, gelininin de diğer detaylar için bizimle irtibata geçeceğini söyledi.  

 On on beş gün öncesinden Ece'nin annesi  bizim de takip ettiğimiz ve çok beğendiğimiz Didem Cafe'nin bloğunda görüp beğendiği kelebek temalı pasta, cupkek ve kurabiyelerden istediğini belirtti. Böylece bize de hazırlıklara başlamak düştü..


 Kelebek temalı Doğum Günü pastasını iki katlı olarak hazırladım
Cupkeklerimiz

 
Konuklara ikram edilmek üzere hazırlanan 1 şeklinde kurabiyelerim. 
 
Kurabiyeleri paketledim ve tepsi üzerine sundum
 
 
Çerçeveler ve minik anı kartlarını iliştirdiğimiz anı ağacı (vazo içine koyduğum mercan rengi kum konsepte çok yakıştı)
 
 


 Büyük anneannelere, anneanneye ve babaanneye birer küçük hediye hazırladık umarım beğenmişlerdir. 

   Annemin hazırladığı buz gibi limonatalar sıcaktan bunalan konuklar için çok ikrama geçti.


 Açık büfede ise yine annemden özel olarak istenen kısır, zeytinli -peynirli tuzlu atıştırmalıklar yanında işletmenin hazırladığı Arnavut ciğeri, soğan salatası, iki çeşit börek  zeytinyağlı biber dolması ve ara sıcaklar vardı.. Sıcak soğuk içecekler masası ise oldukça zengindi.. 


Marshmallow Tabağı
 
Temaya uygun hazırladığım peçete bantları
 
 
Yine kelebekli çerçeveler hazırladım
 
 
 
Yaklaşık 40 kişilik bir davetli grubu için açık büfe yanında yer alacak doğum günü masasının hazırlıkları da bizden istendi.
Profesyonel anlamda bu benim ilk doğum günü organizasyonum sayılırdı ve benim için çok önemliydi, her şeyin kusursuz ve mükemmel olması gerekirdi öyle de oldu. Her ürünün en kalitelisini nereden daha hesaplı temin edebiliriz diye defalarca gittiğimiz adresler oldu. Bu detayları üstlenen anneciğimin emeğini asla ödeyemem.
      Gördüğünüz gibi doğum günü mekanına her şeyi özellikle pastamızı  kazasız belasız götürmeyi başardık. Erkenden masamızı süsledik ve misafirlerin gelmesini, onların hazırlıklarımız karşısında gösterecekleri en ufak olumlu veya olumsuz eleştiriyi izlemeye başladık. Şundan eminim çok sıcak bir gün ve saatte olmasına rağmen her şey güzel ve arzu edilen şekilde oldu.  

Ece' ye mutlu sağlıklı ve çok güzel yaşlar dileriz.  

Bu arada Didem Cafe'nin  yardımları için ona buradan annem ve ben sonsuz teşekkür ederiz. 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
Top